ChatGPT Ses Desteği Herkese Açıldı

2015 yılında OpenAI kurucu ortağı olan, geçen hafta protesto amacıyla istifa edene kadar başkan olarak görev yapan ve Sam Altman’ın CEO’luk görevine geri çağırılmasıyla dönüş yapacak olan Greg Brockman, X hesabında ChatGPT sesli anlatım özelliğinin tüm kullanıcılara sunulduğunu bildirdi.

ChatGPT tarafından Eylül ayında duyurulan metinden konuşmaya ses özelliği, metinden insan benzeri konuşma üretmek için bir sinir ağı modeli kullanıyor. Sistem, profesyonel seslendirme sanatçılarının birkaç saniyelik kayıtlı sesini örnekleyerek çeşitli vurgulara ve tarzlara sahip özel sesler oluşturabiliyor. Bu özellik önceden sadece ödeme yapan ChatGPT Plus abonelerine sunulurken artık daha fazla kullanıcıya yayılıyor.

Yeni ses seçeneğini kullanmak için ChatGPT kullanıcılarının Android veya iOS’ta uygulama ayarlarını açmaları ve metinden konuşmaya oynatmayı etkinleştirmek için “kulaklık” simgesine tıklamaları yeterli. ChatGPT’nin yanıtlarını dinlemek, konuşma yapay zekasının kullanıcı deneyimini geliştirecek ve onu daha erişilebilir hale getirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x