Gemi ambarında üç ölüm: İki şüpheli tutuklandı

Ordu’nun Ünye ilçesinden aralık ayında gittikleri Karadeniz kıyısındaki Abhazya’da, hamsi avına çıkan ve geminin ambarında biriken gazdan zehirlenen 3 balıkçının ölümüne ilişkin soruşturmada gözaltına alınan geminin sahibi Murat Gerçek (55) ile kaptanı Cengiz Can (55) tutuklandı.

Caner Gürkan (51), Cengiz Demirci (30) ve Emrah Bakırcı (24) ile birlikte 5 mürettebat, balıkların istiflendiği ambara temizlik yapmaya girdi. Bir süre temizlik yapan balıkçılar, daha sonra fenalaştı. Gürkan, Demirci ve Bakırcı’nın öldüğü belirlendi. Baygın halde yerde yatan diğer 2 balıkçı ise gemideki botla Rusya’nın Soçi Limanı’na götürüldü ve kaldırıldıkları hastanede hayata döndürüldü.

DHA’nın haberine göre Caner Gürkan, Cengiz Demirci ve Emrah Bakırcı’nın cenazeleri, dün Ünye Limanı’na getirildi. Cengiz Demirci ile Emrah Bakırcı Samsun’un Terme ilçesinde, Caner Gürkan ise İstanbul’da toprağa verildi.

Ünye Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturmadaki ilk incelemede de Caner Gürkan, Cengiz Demirci ve Emrah Bakırcı’nın ambarda biriken amonyak gazından zehirlendiği ileri sürüldü. Olayla ilgili gözaltına alınan gemi sahibi Murat Gerçek ile kaptan Cengiz Can tutuklandı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x