Hindisan Başbakanı Modi, Kripto Para İçin İşbirliği İstiyor

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, G20 zirvesinde bir kez daha kripto para regülasyonlarını ele aldı. Pandelde söz alan Başbakan, kripto para ve blockchain sektörlerinde düzenleme için uluslararası işbirliği talep etti. G20 dönem başkanlığını elinde tutan Asya devi global bir kripto regülasyonu için uzun zamandır çalışıyor.

Başbakan Modi, yerel basın kaynaklarına da yakın tarihte konu hakkında bir röportaj verdi. Hindistan Başbakanı, blockchain ve kripto para gibi teknolojilerin küresel çapta etki yaptığı vurgusunu yaptı. Modi’ye göre ülkeler kendi başlarına harkeket etmek yerine uluslararası bir regülasyon çalışması yapmalı. Başbakan, duruma örnek olarak havacılığı işaret etti. Havacılık sektöründeki güvenlik ve kurallar küresel standartlara sahip.

“Ülkemizin G20 Başkanlığı döneminde kripto paraları sık sık gündeme getirdik. Bu ürünler özellikle gelişmekte olan ülkelerin makroekonomik koşullarında değişim meydana getiriyor. Başkanlık dönemimizde kriptoya dair seminer ve tartışmalara ev sahipliği yapıyoruz.”

Hindistan, G20 Başkanlığı sırasında kripto düzenlemelerine ilişkin önerilerini sık sık ortaya koyuyor. Küresel çapta düzenleme talep eden Asya devi, iç piyasada yatırımcıları kripto piyasasından caydırmaya çalışıyor. Hükümet, kriptoya geçtiğimiz yıl kumar vergisine neredeyse eşdeğer olan bir %30’luk vergi getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x