Instagram Üretken Yapay Zeka Araçlarını Duyurdu

Instagram üretken yapay zeka destekli yeni bir aracı sitede yayınladıklarını duyurdu. Başlangıçta ABD’deki kullanıcılara sunulan yeni özellikler, Meta Üretken Yapay Zeka Lideri Ahmad Al-Dahle tarafından Threads’te bu araçların tam olarak nasıl çalıştığını ve sitedeki yaratıcılığı nasıl artıracağını anlatan bir video ile detaylandırıldı.

Araç, kullanıcıların fotoğraflarındaki arka planı, değiştirilecek alanı seçerek ve ardından üretken yapay zekanın dolduracağı bir komut istemi yazarak üretken yapay zeka tarafından üretilen bir arka planla değiştirmelerine olanak tanıyor. Bu daha sonra Instagram Hikayeleri’nde paylaşılabilecek ve paylaşıldıktan sonra hikayeyi görüntüleyen kullanıcılar hikayedeki bir “Dene” istemine tıklayarak arka planların diğer kullanıcılar tarafından paylaşılmasına ve yeniden kullanılmasına izin verebilecek. Bu aracın diğer ülkelerdeki kullanıcılara ne zaman sunulacağı konusunda ise henüz detay verilmiyor.

Öte yandan Meta aynı zamanda Facebook için de kullanıcıların platformdaki gönderilerini yazmalarına yardımcı olabilecek bir yazma aracı gibi üretken yapay zeka yaratıcılık araçları üzerinde çalışıyor. Meta ayrıca kısa bir süre önce Instagram ve Messenger için Direkt Mesajlar’da ve sohbetlerde kullanılabilen ve diğer kullanıcılarla görüntü oluşturmak ve paylaşmak için yapay zeka destekli bir görüntü oluşturucu sundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x