Kariyeri Bitme Noktasına Gelmişti: Kesha’nın Tecavüzcü Yapımcısıyla Sözleşmesi Sona Erdi

Müzik sektörünün harcanan en büyük yeteneklerinden biri de oydu: 2014 yılında 10 yıldır birlikte çalıştığı prodüktör Dr. Luke’un kendisine zorla uyuşturucu verdiğini ve tecavüz ettiğini açıklayan Kesha, kariyerinin sona ermesi pahasına gerçekleri konuşmuştu. Nihayetinde Dr. Luke ile olan sözleşmesi sona erdi. Detaylar ?

Kaynak: https://www.dazeddigital.com/music/ar…

“TikTok” deyince platform değil de aklınıza onun şarkısı geliyorsa, Kesha’nın kariyerinin zirvesinde olduğu o dönemleri iyi bilirsiniz.

2010’lu yılların sevilen şarkıcısı Kesha, 2014 yılının ekim ayında 10 yıldır birlikte çalıştığı prodüktör Dr. Luke’un kendisine zorla uyuşturucu verdiğini ve tecavüz ettiğini açıklayarak tüm dünyayı şoke etmişti.

Dr. Luke’un sektördeki güçlü kişiliği ve medyanın her şeyi çarpıtması derken Kesha’nın kariyeri neredeyse bitme noktasına gelmiş ancak bir adım bile geriye atmamıştı.

Dava süreci boyunca hala Dr. Luke’a bağlı olması da Kesha’nın piyasadan silinmesine neden olacaktı…

Çünkü sözleşmeye göre Kesha, Sony şirketiyle olan 6 albümlük anlaşması sebebiyle hiçbir şekilde başka bir firmadan albüm çıkaramaz, kendi adını kullanarak müzik, konser, reklam anlaşması yapamazdı.

Ancak artık Kesha tğüm bu kötü olayları arkasında bırakabilir: Dava sonuçlandı ve Kesha, Dr. Luke’un şirketiyle yollarını ayırdı.

Kesha’nın “18 yaşımdan beri hiç bu kadar özgür hissetmemiştim” paylaşımı ise göz doldurdu.

Kendisinden muhteşem bir geri dönüş bekliyoruz. ❤️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x